Skip to main content

Twitterda ne paylaşmalı emin değil misiniz? Farklı stratejilere ve içeriğe ihtiyaç duyan her sosyal medya platformunda, her birinde hangi tür gönderilerin iyi performans gösterdiğini belirlemek zor olabilir.

Twitter benzersiz bir platformdur. Ve çeşitli içerik türleri iyi performans gösterirken, LinkedIn gibi daha profesyonel platformlar veya daha çok Instagram ve Pinterest gibi görsel platformlardan farklıdır.

Ancak, kitlenizin seveceği, Twitterda neleri yayınlayacağınıza dair 17 ilgi çekici fikirle size rehberlik edeceğiz.

Neden Twitter’da olmalısın

Her platformun kendi demografisi, kuralları ve stilleri vardır ve işiniz için hangi platformların doğru olduğunu bilmek önemlidir.

Önce Twitter kullanıcılarının temel demografik özelliklerini ele alalım. Kullanıcıların çoğunun, kentsel veya banliyö bölgelerinden 29 yaşına kadar olan gençler ve genç yetişkinler olduğuna dikkat edin.

Bu demografik bilgiler hedef kitlenizle eşleşiyorsa, onlara Twitter’da ulaşmak için çalışmalısınız.

Ne Sıklıkla Tweet Atılmalı

Pek çok pazarlamacının merak ettiği bir şey, farklı platformlara ne sıklıkla göndermeleri gerektiğidir. Daha önce sektörünüze göre tweet atmak için en iyi zamanları ele almış olsak da, ne sıklıkla başka bir hikaye.

Ancak daha önce de bahsettiğim gibi, Twitter benzersiz bir platformdur.

Twitter algoritması sayesinde akışı inanılmaz derecede hızlı hareket ediyor ve bu platformu diğer platformlardan büyük ölçüde farklı kılıyor.

Facebook veya Instagram’da günde en fazla bir kez gönderi paylaşabilirsiniz, ancak en iyi Twitter uygulamaları, günde en az 10 kez, hatta günde 20-30 (veya daha fazla!) kez gönderi paylaşmanız gerektiğini belirtir.

Twitterda Ne Paylaşmalıyım

Artık nasıl ve ne sıklıkla Tweet göndereceğimizi ele aldığımıza göre, size kendi içerik oluşturma fikirlerinizle başlayalım. Bu fikirlerin her biri her işletme veya sektör için işe yaramayacak olsa da, yaratıcılığınızı hızlı bir şekilde başlatmak için yeterli ilham bulmalısınız.

1. Sorular sorun

Hedef kitlenize sorular sormak, takipçilerinizin ilgisini çekmenin harika bir yoludur. Markanızla ilgili bir şey veya aşağıdaki gibi bir örnek olabilir. Soru cevap gibi durumlar etkileşimi arttıracaktır.

twitterda ne paylaşmalı soru sorun2. Sektör haberleri

Tüm platformlarda paylaşmanız gereken bir içerik türü, önemli ve / veya ilginç sektör haberleridir. Bu, hedef kitlenizin haberdar edilmesi gereken bilgilerdir.

Aşağıdaki örnek gibi sektörünüzdeki kişilerle ilgili basit bir makale, düzenlemelerde büyük bir değişiklik veya hatta sadece küçük bir algoritma değişikliği olsun, bunu kitlenizle paylaşmak istersiniz.

3. Marka duyuruları

Açıklayacak heyecan verici haberleriniz var mı? Yaklaşan bir lansman mı yoksa kitlenizin beklediği yeni özellikler mi? Paylaşılacak büyük bir referansa veya onaylara ne dersiniz? Bu kesinlikle takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz içeriktir.

Daha da iyisi, yeni ziyaretçilerin de görmesi için bu Tweeti profilinizin üst kısmına sabitleyebilirsiniz. Bu sabitlenmiş Tweeti paylaşmak istediğiniz duyuruları veya sektör haberlerini temel alarak gerektiği sıklıkta güncelleyin.

twitterda ne paylaşmalı

4. GIF’ler ve CAPS’ler

Twitter’ın kısa biçimli içerik kuralları – sonuçta sadece 280 karakter alıyoruz – GIF’ler ve memler aracılığıyla hikaye anlatımını, platformda Tweetlemenin ve pazarlamanın önemli bir unsuru haline getirdi.

Kullanıcıların genellikle GIF’leri (markalı GIF’ler veya yerleşik GIF kitaplığından) tweet’lerine ve yanıtlarına dahil ettiğini, caps paylaştığını ve hatta viral capsler olduğunu görürsünüz. İlgi çekici gifler için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Giphy

twitterda ne paylaşmalı

5. Promosyon kodları veya indirimli ürünler

Promosyon kodlarını veya satışları Twitter’da paylaşmak, özellikle sadece Twitter takipçilerinize özel olarak mevcutsa, katılımı ve satışları artırmanın harika bir yoludur.

promosyon kodu ve indirimler6. Blog içeriği

Blog içeriğini paylaşın. Hemen hemen her platformda yayınlanan en sık görülen içerik türü blog içeriğinizdir. Sonuçta, kaliteli blog içeriği oluşturuyorsanız, bunu tanıtmak ve olabildiğince çok kişinin okumasını sağlamak istersiniz. Blog yayınlarınızı Tweetleyerek göndermekten çekinmeyin. Aslında bu, kitlenizin her birine nasıl tepki verdiğini görmek için Twitter’da içeriğinizi test etmek için mükemmel bir zaman olabilir.

7. Görsel içerik

İster fotoğrafçılık, ister markalı grafikler veya infografikler olsun, Twitter’da görsel içerik paylaşmak, insanların kaydırma yaparken dikkatini çekebilir.

8. Tanıtım başlatmaları

Yaklaşan bir ürün lansmanınız varsa veya yeni özellikler çıkacaksa, Twitter onları heyecanlandırmak ve izleyicilerinize ne bekleyeceklerini bildirmek için harika bir yerdir. Twitter’da ne paylaşmalı

9. Etkinlikler

Markanızın katıldığı veya katıldığı bir konferans veya ağ oluşturma etkinliği varsa Twitter takipçilerinize bildirin! Ayrıca, izleyicilerinizle canlı Tweeting yapmak, sektör liderleri, uzmanlar ve katılımcılarla iletişim kurmanın ve oturum etrafında bir konuşma oluşturmanın harika bir yoludur.

10. Sosyal medya tatilleri

İlgili sosyal medya tatillerine veya hatta izleyicilerinizin kutladığı gerçek tatillere atlamak, izleyicilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur.

11. İş fırsatları

Şirketiniz işe alıyorsa, zaten markaya sadık olan yeni potansiyel müşteriler bulmak için neden Twitter takipçilerinize haber vermiyorsunuz? Belirli bir niş veya sektörde çalışıyorsanız, aynı sektörden ve değerli yeteneklerle takipleşebilirsiniz.

12. Motivasyonel alıntılar

Motive edici bir #gününcümlesi veya #motiasyon paylaşmak, ilhamınızı izleyicilerinizle paylaşmanın harika bir yoludur. Ayrıca, insanlar kendileriyle konuşan alıntılara bayılır ve bu da kendi akışlarına Retweet etme şanslarını artırır.

motivasyon cümleleri

13. Trend konular

Twitter, belirli bir bölgedeki platformlarında çok tartışılan trend konuları tanıtır ve bazen markaların erişimi artırmak için bunlara atlaması akıllıca olur.

Trend olan konuların altın kuralı, her zaman trend olan konunun tam olarak ne hakkında olduğunu ve bu konuda tweet atmanız durumunda markanızla alakalı olduğundan emin olmaktır. Gerçekte ciddi bir soruna işaret eden ve markanızın tepkiyle karşılaşmasına neden olan, görünüşte masum olmayan bir trend konu hakkında Tweetlemek istemezsiniz.

14. Ürünler ve hizmetler

Elbette ürünlerinizi ve hizmetlerinizi Twitter Profilinizde tanıtmak istiyorsunuz!

Bunu kesinlikle Twitter içerik stratejinize dahil etmeniz gerekirken, içeriğinizin yalnızca tanıtıma odaklanmaması gerektiğini unutmayın. Ayrıca Twitter gönderilerinizin hedef kitlenizin ilgisini çekmesini ve onları bilgilendirmesini sağlayın.

15. İpuçları

Çevrimiçi varlığınız, hedef kitlenizi sektörünüz veya ürünleriniz hakkında bilgilendirmek ve eğitmekle ilgilidir, bu nedenle Twitter’da ipuçları paylaşmak, başlamak için harika bir yerdir.

16. Görüşler

İnsanların ürünlerinizi sevdiklerini veya işletmenizle çalıştıklarını kanıtlayın. Görüşleriniz veya yorumlarınız varsa, bunları Twitter’da paylaşın.

Bir marka, maskaralarının çevrimiçi bir yayına girdiğinden bahsetti, bu da izleyicilerine sosyal kanıt sunmanın harika bir yolu.

17. Anketler

Twitter yerleşik anket seçeneğine sahiptir, bu da hedef kitlenizden geri bildirim istemek hiç bu kadar kolay olmamıştı demektir. Artı, bu sadece eğlenceli sorular sormanın ve cevapların nasıl sonuçlandığını görmenin harika bir yoludur. Twitter’da ne paylaşmalı

 

Markanız için detaylı sosyal medya danışmanlığı için bana ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply