Skip to main content

Minyonlar Kimdir?

Çok sevdiğimiz Minyonlar’ın bir isimlerinin ve özelliklerinin olduğunu biliyor muydunuz? Yoksa hepsini aynı Minyon olduğunu mu düşünüyordunuz? Eğer böyle düşünüyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz. Kevin, Dave, Stuart, Jerry, Phil, Mark, Bob. Tim ve Jorge gibi karakterleri duymaya fazlasıyla alışkınız aslında. Ama içlerinden 3 isim çok daha ağır basıyor. Biz de bu yazımızda bu 3 karakteri yakından inceleyelim dedik.

BOB

İlk önce Bob karakterinin dış görünüşünü ele aldığımızda en kısa boylu Minion olduğunu hemen fark ediyoruz. Bob kısa boylu olduğu kadar tombul da aynı zamanda. Peki, Bob’un göz rengi hiç dikkatinizi çekti mi? Fark etmediyseniz hemen söyleyelim Bob bir gözü yeşil, diğer gözü kahverengi olan kel bir Minion’dur.

Peki, dış görünüşünün haricinde Bob nasıl bir Minion? Bu sorunun cevabını da hemen paylaşıyoruz. Bob dikkat çekmek için her türlü tehlikeyi göze alabilen afacan bir Minyon. Ama bu afacanlıklarının temelinde insanları rahatsız ve huzursuz etmek yatmıyor. Bob bundan daha çok eğlenmek için her şeyi yapan çocuksu bir Minyon.

KEVIN

Kevin’ın dış görünüşüne baktığımızda Bob’tan farklı olduğunu görebiliyoruz. Kevin özenle taranmış saçları olan zayıf bir Minyon’dur.

Kişilik özelliklerinde de Bob’tan farklı birisi Kevin. Nazik, karşısındakine önem veren, komik ve akıllı bir Minion kendisi. Espri yapmayı ve arkadaşlarıyla eğlenmeyi çok seviyor. Fakat nazik ve naif yapısıyla zaman zaman hata yapmaya yatkın hale geliyor. Şunu da söylemeden edemeyeceğiz kendisi tam bir dondurma canavarı. Ortalıklarda dondurma diye dolanan bir Minyon görürseniz muhtemelen o Kevin’dir. Ayrıca elinin hamaratlığından da bahsetmeyi isteriz. Cupcake yapımından tutunda diğer her türlü yemeğin yapımına kadar Kevin lezzetli bir aşçıya dönüşebiliyor. ‘Ditto’ en sevdiği kelimedir.

STUART

​Stuart da Kevin gibi saçlarını özenle tarayan bir Minyon’dur. Stuart Bob ve Kevin’den farklı olarak tek gözlüdür. Bu özelliği onu çok daha sevimli göstermektedir.

​Minyonlar arasında oyuncu ve komik olarak anılır. Rol yaparak arkadaşlarını eğlendirmekten büyük keyif alır. Ayrıca Stuart için hem dış görünüşünden dolayı hem de kişilik özelliklerinden dolayı en içten ve masum Minyon diyebiliriz. ‘Poppadom’ Stuart’ın en çok kullandığı kelimedir.

Artık Minions animasyon filminde ağır basan bu üç karaktere dair sizin de izlediğinizde gözlemleyebileceğiniz özellikleri biliyorsunuz. Belki de bir dahaki izleyişinizde daha yakından bakarsanız bu karakterlerin özelliklerini çok daha rahat keşfedebileceksiniz.
Minyonlar oyuncakları ve tüm ürünleri için karakterdukkani.com ‘u ziyaret etmeyi unutmayın.