Skip to main content

2022 Freelance Grafik Tasarım Fiyat Listesi

Bu yıl da 2022 freelance grafik tasarım fiyat listesi ile ilgili her sene olduğu gibi diğer internet sitelerindeki araştırmalarımızı tamamladık. Bu yıl Corona Virüs ve Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik buhran piyasayı ve işleri çok büyük ölçüde etkiledi. Ancak kriz zamanlarında bile reklam sektörü hız kesmeden çalışmaya devam eder.

Corona Virüs sebebiyle uzaktan çalışma şekli birçok firma tarafından benimsendi ve Freelance çalışma şeklinin avantajlarını herkes görmeye başladı. Artık 2022 yılındayız ve iletişimin son derece kolay ve hızlı olduğu bu internet çağında yolda, trafikte, toplu taşımada vakit kaybetmeden, evinin konforunda ve sakinliğinde çalışma modeline geçiş yapmak hem çalışanlar hem de iş verenler tarafından çok sevildi. Tabii ki her meslek uzaktan çalışma modeliyle yürütülemeyebilir ama kaliteli bir freelance tasarımcının iyi bir bilgisayar ve sakin kafayla altından kalkılamayacak bir iş yoktur. Bu zamanda tasarım ve reklam işlerinizi freelance bir tasarımcıyla yürütmek size hem vakit hem de nakit kazandırır.

Yıl olmuş 2022, bir logo kaç lira eder? Bu soru elinde bozukluklarla bakkala gidip “Bakkal amca buna ne olur?” demek gibi bişey.

GMK Fiyat Listesi 2022

İnternette GMK Fiyat Listesi 2022 şeklinde aramalar yaparak yapacağınız veya yaptıracağınız tasarımlar için kabaca bir fiyat bilgisi edinmek isteyebilirsiniz. Fakat Grafik Tasarım Meslek Kuruluşu’nun (GMK) grafik tasarımcılar için tavsiye niteliği taşıyan bir fiyat belirlemesi de mümkün değildir. Her tasarımcının işinin kalitesi, o işe ayırdığı zaman ve o iş için ortaya koyduğu entelektüel birikim farklıdır ve bu da ortaya çıkan tasarımın fiyatına yansıyacaktır. Bu sebeple her bir iş kalemi için tek bir fiyat belirlemek mümkün olmayacaktır.  Ben her zamanki gibi, “ben olsam ne fiyat verirdim” üzerinden gideceğim, bir önceki yılın fiyat listesine gelen tepkilere göre okurların işine en çok yarayan yöntem bu oluyor.

2022 freelance grafik tasarım fiyat listesi

Not: Freelance grafik tasarımcı arayanlar buradan ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Freelance nedir kime denir nasıl denir o da burada: freelance tasarımcı

Freelance Grafik Tasarım Fiyat Listesi

Fiyat ve piyasa araştırmasına gelirsek;

Son zamanlarda uzaktan çalışma modeline geçilmesi sebebiyle freelance grafik tasarımcılar da daha fazla tercih edilmeye başlandı. Butik ve güzel işler için kendinizi ifade edebileceğiniz, basit ve sıkıcı olmayan ve kişiye özgü tasarımlar yaptırabileceğiniz tasarımların da fiyatları bu doğrultuda artış gösterir. Örnek vermek gerekirse, bir katalog tasarım işinde forma üzerinden hesap yaparsak 1 formayı 15 sayfa düşündüğümüzde 2.000-2.500 TL civarında fiyat teklifi verebilirsiniz.

freelance grafik tasarım fiyat listesi

 • Katalog Tasarım 24 Sayfa: 3.000 – 4.500 TL arası
 • E-Ticaret sitesi woocommerce + Türkiye ödeme sistemli 7.500 TL – 12.000 TL
 • Logo Tasarım (Kurumsal Kimlik): 7.000 – 14.000 TL arası
 • Web Site Tasarım: 7.000 – 12.000 TL arası
 • Broşür Tasarım: 1.500 – 2.500 TL arası
 • Banner ücreti adet: 250 – 350 TL arası
 • Kartvizit Tasarım: 500 – 700 TL arası
 • Afiş Tasarım ücreti: 500 – 700 TL arası
 • Ambalaj Tek Çalışma: 3.500 – 5.000 TL arası
 • Youtube Kapak Tasarımı: 350 – 550 TL arası
 • 30 saniyelik video: 2.000 – 3.000 TL arası
 • Mobil arayüz tasarımı: 7.000 – 15.000 TL arası
 • Sosyal medya yönetimi: 4.000 TL – 12.000 TL arası

Benim için günümüz şartlarında ve Türkiye koşullarında makul fiyatlar bu aralıkta gözükmektedir. Ancak bu fiyatlar tahmini yazılmış standart fiyatlardır. Her bir iş kalemi için harcanacak vakit ve ortaya koyulacak emek işin fiyatını belirleyecek asıl etkendir. Örneğin tasarımı yapılacak web sitesinin mobil arayüzü, revize hakları, sayfa sayısı çok fazla ise bu fiyatı arttıracaktır. Tasarımlarınız kalite olduğu ve işinizi profesyonel bir şekilde yürüttüğünüz sürece kendi fiyatınızı kendiniz belirlersiniz.

freelance grafik tasarım fiyat listesi 2017