Skip to main content
https://www.youtube.com/watch?v=5FieyssOA6w

2021 TikTok Video Boyutları

Tiktok video boyutları | TikTok, günümüzde en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Uygulama 150’den fazla ülkeye ulaştı, 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip ve yalnızca ABD’den 200 milyon indirme yaptı. Büyük kitleler oluşturmak ve etkileyici durumlarını yükseltmek için platforma akın eden 13 ila 40 yaş demografisinin favorisi.

Bu bizi platformun nasıl çalıştığına ve daha spesifik olarak doğru TikTok video boyutunda içeriğin nasıl üretileceğine getiriyor. Bu kılavuz bunun hakkında ve daha fazlası. Video boyutları, Apple ve Android akıllı telefonlarda gerçek maksimum video dosyası boyutunun ne olduğu, TikTok video maksimum uzunluğunun ne olduğu gibi diğer kullanışlı bilgileri paylaşacağız ve videoları optimize etmek ve TikTok’a yüklemek için kullanabileceğiniz bir web uygulamasını paylaşacağız. Platformda büyük kazanmak isteyen reklamverenler için de önemli yönergeler paylaşacağız.

TikTok Video Uzunluğu: Boyutlar ve Özellikler

tik tok video uzunluğu
TikTok, video ve sosyal medyanın güçlü karışımıyla ilgili en yeni trend. TikTok videoları ilgi çekici, eğlenceli, orijinal ve daha da önemlisi hikaye anlatmanın yepyeni bir yoludur.

Kitlenizin tam olarak istediğiniz şekilde izlemesi için videolarınızı TikTok’a yüklerken bu özellikleri dikkate almayı unutmayın.

Aşağıdaki biçimlendirme kılavuzu size yardımcı olacaktır:

TikTok video boyutları ve çözünürlüğü: 1080×1920.
TikTok tuval boyutu (genişlik ve yükseklik): 1080×1920.
Tiktok Max Dosya boyutu: 287.6 MB. Reklamlar için maksimum 500 MB’dir.
Dikey videolar en iyi TikTok’ta çalışır, ancak yatay videolar da kabul edilebilir.
Gerekli en boy oranı: 9:16 (normal bir akıllı telefon ekranı). Bununla birlikte, 1:1 en boy oranı da kullanabilirsiniz, ancak bu tam ekran olmayacaktır.
Dosya biçimi .MP4 ve .MOV.
Reklamlar için dosya formatı: .AVI ve .GIF.
Ve en önemlisi…

Tiktok video uzunluğu maksimum limiti 60 saniyeye çıkıyor.

Tiktok videoları 60 saniyeden uzun yapmak mümkün mü?

TikTok’ta 1 dakikadan uzun bir videoyu nasıl yükleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, cevabımız bizde. Şu anda (2021) 60 saniyeden uzun videolar yapmak mümkün değil ama Normalde 60 saniyelik videolardan oluşan platform bu yükselişe daha fazla kayıtsız kalmayarak videoların süresini 3 dakikaya çıkartma kararı aldı.

60 saniyeyi aşarsanız, tik tok maksimum video uzunluğu aşıldı diyen bir mesaj alacaksınız.

TikTok video ölçüsü nedir?

TikTok çerçeve boyutu 1080×1920’dir.

TikTok Video Maksimum Boyutu

TikTok maksimum video boyutu birden fazla ölçüme bölünmüştür. Video boyutu, bir videonun dosya boyutuyla ilgilidir. Ayrıca, platformda yayınlandığında TikTok videolarının boyutlarıyla da ilgilidir. Ve platforma yükleyebilecekleriniz arasında farklılıklar olduğunu göz önünde bulundurarak, aşağıda nelerin mümkün olduğunu ayrıntılı olarak açıkladık.

TikTok Video Boyutları: Dikey mi Yatay mı?

TikTok videoları dikey ve yatay olarak yüklenebilir. İdeal olarak, bunlar norm olduğu için portre olarak gösterilen videolar üretmek istersiniz. Tüm sosyal platformlar dikey video sunar. Herhangi bir TikTok hesap sahibinin, platformun algoritmasının sizin lehinize çalışmasını sağlamak istediği bir şey olan tüketimi artırırlar.

İçeriğinizin daha fazlası akıllı telefonunuzla çekileceğinden, TikTok onu portre görünümü için otomatik olarak optimize edecektir. Bununla birlikte, sizinkini yatay olarak değiştirmek istiyorsanız, bunu yatay modda kaydetmeniz veya platforma yatay çekim bir video yüklemeniz gerekir. Alternatif olarak, TikTok’ta video yüklerken görünen bir video modu düğmesi bulunur.

TikTok Video Maksimum Boyutu Nedir?

TikTok’a yükleyebileceğiniz en büyük video dosyası boyutunun ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Cevaplar başınızı eğebilir. Uygulama, iOS ve Android’de mevcuttur ve maksimum dosya boyutunda bir farklılık vardır.

Bir Android cep telefonundan TikTok’a video yüklemek, 72 MB’ın tamamını buluta aktarmanıza olanak tanır. Bir Apple iPhone kullanıcısıysanız, bu sayı miktarın 4 katından biraz fazladır. iOS kullanıcıları 287,6 MB’a kadar yükleme yapabilir.

60 saniyelik videolar sınırlandırılmış olsa da ve bu dosya boyutları keyfi görünebilir, ancak değildir. Bir içerik oluşturucuysanız, kayıttan önceki duraklamayı ve bir şey oluşturduktan sonraki anı kuşkusuz yaşamışsınızdır. Bu bitler, yayınlanan içeriğinize ulaşmaması gereken şeylerdir. Maksimum dosya boyutları iOS ve Android kullanıcıları arasında farklılık gösterse de, dünyayla içerik paylaşırken gösterilmemesi gerekenleri bulmak ve kırpmak için TikTok’un kesme aracını kullanmanıza yardımcı olurlar.

TikTok’ta Bir Videonun Uzunluğu Ne Kadardır?

Videolar 15 saniyelik klipler olarak başladı, 60 saniyelik kliplere büyüdü ve şimdi 3 dakikalık videolar kartlarda olabilir ve belirli kullanıcılarla test ediliyor. 3 dakikalık video uzunluğu, 2020’nin sonlarına doğru çeşitli kaynaklar tarafından alındı.

15 ve 60 saniyelik kayıt pencerelerinden bir adım ötededir ve bir kumar olarak da düşünülebilir. Katılım, tüm sosyal medya platformlarında önemli bir ölçümdür. TikTok 15 saniyelik videolarını tanıttığında, kısa pencerenin güçlü izlenme süresi ve video tamamlama sayılarına izin verdiğini kanıtladı.

Aynı şeyin 60 saniyelik videolar için de geçerli olduğunu düşünüyoruz ve 3 dakikalık videoların ne göstereceğini merakla bekliyoruz. 3 dakika, içerik oluşturucuların izleyicileri meşgul etmek için daha ilginç ve eğlenceli içerik üretmeleri veya takipçilerini kaybetme ve TikTok’un algoritması tarafından cezalandırılma riskini almaları gerektiği anlamına gelir.

3 dakikalık videolar kaydedip kaydedemeyeceğinizi nasıl anlarsınız? Uygulama mağazanıza gidin ve uygulamanın en son güncellemesine sahip olduğunuzdan emin olun. Ardından, 3 dakika kayıt yapma seçeneğiniz olup olmadığını görmek için bir video oluşturun. Bu seçenek test aşamasındadır ve bazı kişilerin bu seçeneğe erişimi olmasına rağmen, TikTok, potansiyel yeni özellikten çok fazla içerik oluşturucunun ve içeriğin olumsuz etkilenmemesini sağlamak için havuzu sınırlandırmıştır.

TikTok Video Reklamları İçin En İyi İpuçları

TikTok reklamcılığı 2019’da resmi olarak piyasaya çıktı. 13 ila 40 yıllık demografide para kazanmak isteyen markalar için en çok beklenen fırsatlardan biriydi. Platform, bir dizi reklam çözümü tanıttı. Belirli kullanıcı gruplarını hedeflemeye yardımcı olarak, farkındalığı artırmak veya satış yapmak için kimi çektiğinizi daraltmayı mümkün kılar.

TikTok reklamcılığının ortaya çıkmasıyla birlikte, tüm doğru notaları vuran içerik üretme ihtiyacı önemli hale geldi. Aşağıda, yukarıdaki TikTok video boyutu değerlerini kullanarak etkili TikTok videoları oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi en iyi uygulama yer almaktadır.

En iyi ipuçları ve Tiktok reklam seçenekleri için bana ulaşabilirsiniz.İstanbul Freelance Grafik Tasarımcı