Skip to main content

torrent nedir | Millet selam, dizi olayında çoğu arkadaş torrent mevzusunu tam çözemiyor detaylı anlatayım dedim.

torrent indir torrent nasıl kullanılır torrent nedir emre alkaç

Torrent nedir?

torrent nedir | Torrent bir video, film, müzik veya dosya gibi mevzuların paylaşılmasında kullanılan ücretsiz bir program. Diyelim bir film dosyası var onu bir kişi paylaşıma açıyor bir torrent dosyası haline getiriyor ve internete servis ediyor, daha sonra bu torrent dosyasını programa attığımızda o kişinin bilgisayarından bu dosyayı bizim bilgisayarımıza çekmeye yarıyor. Ne kadar çok kişi bunu indirip indirdiği klasörden silmez ve programı açık bırakırsa seeder dediğimiz sayı çoğalıyor ve video film müzik neyse daha hızlı inmeye başlıyor. Herkesin bilgisayarından biraz biraz download yapıyor.

Torrent nasıl yüklenir?

Torrent programını yüklemen için tamindir gezginler vs gibi sitelerden yararlanabilirsiniz bu arada torrent programının farklı farklı seçenekleri var ama hepsi aynı işlevi görür, mesela bittorent, utorrent, torrent gibi. Programı bulamazsanız eğer ya da virüs vs var diye şüphelenirseniz, facebook sayfam üzerinden bana mesaj atabilirsiniz programı gönderirim. Yüklersiniz daha sonra.

İndirmek ve yüklemek için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: torret indir

torrent nasıl kullanılır

Torrent nasıl kullanılır?

Torrent programını kullanmak oldukça basit, programı yükledikten sonra torrent dosyalarına ihtiyacınız olacak, dizi film müzik vs hangisi için torrent dosyası varsa elinizde onu bittorent ya da utorrent hangi programı yüklediyseniz onunla açmanız gerek. Dosyayı açtığınız zaman hemen içindeki dosyayı buluyor ve ‘bu torrent dosyasının içinde bu video, film vs var. hangisini indireyim’ diye soran bir kutucuk açılıyor daha sonra seçip oradan indirme işlemini başlatabilirsiniz. Bununla ilgili bir video da çekip paylaşacağım. Dosyanız seeder sayısına göre hızlı ya da yavaş inecektir. Benim sitemde paylaştığım torrent dosyaları en fazla seeder olan dosyalardır. Bu nedenle hızlı inecektir. Kolay gelsin. 😉

Takıldığınız bir nokta olursa yorum atabilirsiniz, ya da facebook sayfamdan mesaj gönderebilirsiniz.

Torrent Nedir? Nasıl Kullanıılır Video Anlatım

Attığınız yorumlara en kısa sürede cevap vermeye çalışıyorum, şimdiden teşekkürler.

 

Freelance Grafik Tasarım Hizmetleri | emrealkac.com

Freelance grafiker >
Sosyal medya yönetimi >
Ankara web tasarım >
Kişisel portfolyo tasarımı >

152 Comments