Skip to main content

freelance sosyal medya uzmanı

Ben Emre merhaba! 2008 yılından beri çeşitli sektördeki birçok markaya freelance grafik tasarım ve freelance sosyal medya uzmanı danışmanlık hizmeti vermekteyim. Sosyal medya platformlarının önemini bilen ve doğru kullanmak isteyen markalar için freelance sosyal medya uzmanı olarak hizmet veriyorum. Instagram sayfamı inceleyebilirsiniz.

istanbul freelance grafik tasarımcı

Grafik Tasarım

Yıllardır birçok ajans ve marka için istanbul freelance grafik tasarımcı olarak çalıştım. Markaların mesajlarını baskıdan dijitale kadar her ortamda görsel olarak iletmesini sağlıyorum.

Ambalaj Tasarımı

Bir ambalaj, genellikle markanın “ilk teması” dır – bu nedenle, doğru yapılması çok önemlidir. Girişimlerin büyük perakendecilerle tedarik sözleşmeleri kazanmasına yardım eden freelance ambalaj tasarımcısı olarak buradayım.

Kurumsal Kimlik

Markanız bir amaç ile doğar, bir hikayeye dönüşür ve bir sözü yerine getirmek için yaşar. İstanbul freelance grafik tasarımcı olarak hedefim, müşterilerime “kim olduklarını” keşfetmelerine yardımcı olmak..

Reklam / Medya

Harika bir reklam ve medya kampanyası bizi duraklatacak, düşünecek ve algılarımızı değiştirecek. Amaca yönelik ve yaratıcı çok kanallı kampanyalar tasarlama konusunda sağlam bir reklam / medya ajansı deneyimine sahibim.

Logo Tasarım

Harika bir logo; basit, akılda kalıcı, çok yönlü ve zamansız. 12 yıldır profesyonel bir logo tasarımcısıyım. Kim olduğunuzu ve neyi temsil ettiğinizi anlayan güçlü logo tasarım konseptlerini keşfediyor ve geliştiriyorum.

Dijital Medya

Düzenli olarak çeşitli ajanslar ve müşteriler için çalışıyorum; çevrimiçi marka kampanyaları için mikro siteler, afiş reklamlar, sosyal medya içeriği ve medya ortaklıkları yapıyorum. (ör. Markalar için paylaşım serisi).

Web / Arayüz Tasarım

İstanbul freelance web tasarımcı olarak, mobil öncelikli tasarım ve arama motoru optimizasyonuna (SEO) odaklanarak web siteleri ve e-ticaret mağazaları tasarlıyor ve geliştiriyorum.

Baskı Tasarım

Şirket tanıtım katalogları ya da firma broşürleri için en etkileyici şekilde tasarımlar sunuyor ve baskı süreclerini takip ediyorum. Daha önce yaptığım yaratıcı ve kreatif çalışmalar için portfolyomu inceleyebilirsiniz.

freelance sosyal medya uzmanı

Günümüzde sosyal medyanın önemini bilen firmalar pazarlama stratejilerinde sosyal medya yönetimine daha fazla yer veriyorlar. Sosyal medyayı etkin ve doğru kullanan şirketler ise emeklerinin ve yatırımlarının karşılığını fazlasıyla alıyorlar. Sosyal medya mecralarına aşina olmak ve aktif kullanmak son derece yaygın olsa da, doğru sosyal medya yönetimi profesyonel olarak ele alınması gereken bir hizmettir. Siz de sosyal medya yönetimini işin uzmanına bırakmak istiyorsanız, freelance sosyal medya uzmanı olarak birlikte çalışabiliriz.

2020 yılında yaşadığımız covid-19 salgını sebebiyle birçoğumuz freelance çalışma kültürünü benimsedi. Evlerimizden çıkmadan her türlü hizmeti alabildiğimiz bu dönemde freelance sosyal medya uzmanıyla çalışmanız hem güvenli hem de tasarruflu olacaktır.

Sosyal medya yönetiminin anahtarı; kaliteli görseller

İyi bir sosyal medya yönetimi kaliteli görsel tasarım hizmetiyle desteklenmelidir. Paylaşımlarınızın akılda kalıcı olması ve hitap ettiğiniz hedef kitle tarafından beğenilmesi için sosyal medya gönderilerinizin içerik ve görsellerinin aynı dili konuşması çok önemlidir. İki alanda da uzun yıllardır hizmet veren bir freeelancer olarak freelance grafik tasarım hizmetlerinin yanında freelance sosyal medya uzmanı olarak sizin için güçlü bir marka stratejisi geliştirebilirim.

Freelance Sosyal Medya Hizmetleri Neleri Kapsar?

 1. Marka kimliğine uygun sosyal medya hesaplarının açılması ve/veya var olan hesapların yönetilmesi
 2. Facebook, twitter, instagram vb. sosyal medya platformlarının ve bu platformlarda öne çıkan stratejilerin takip edilmesi.
 3. Sosyal medya platformları için reklam planlaması
 4. Reklam içeriğinin ve görsellerinin oluşturulması
 5. Rakip marka analizi
 6. Markanın kurumsal imajına uygun sosyal medya paylaşımlarının planlanması
 7. SEO uyumlu özgün içerik oluşturulması
 8. Markanın kurumsal imajına uygun olmayan durumların belirlenmesi
 9. Marka için sosyal medya platformları üzerinden kurumsal iletişim stratejisi geliştirilmesi
 10. Sosyal medya paylaşımları için zaman çizelgesi oluşturulması ve bu takvime uygun içerik paylaşımı yapılması
 11. Marka tanınırlığını ve hesap etkileşiminin artması için kampanya düzenlenmesiTüm bunların yanısıra sosyal medya yönetimi markanızın değerlerini sosyal medya platformlarında en doğru şekilde temsil etmeyi amaçlar.
freelance sosyal medya uzmanı yöneticisi

Her sektörün farklı dinamikleri olduğu gibi kurumunuzun hitap ettiği kitle de farklı olabilir. Bu aşamada hedef kitle analizi yaparak hitap etmek isteğinizi kesimin cinsiyetine, yaş aralığına, ilgi alanına veya çok daha spesifik özelliklerine göre paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu da size gereksiz harcama yapmadan en doğru hedef kitleye ulaşma imkanı sunar. Hedef kitlenin belirlenmesi hangi sosyal medya mecrasının daha aktif olarak kullanılması gerektiğiyle ilgili de önemli ipuçları verir. Hitap ettiğiniz kitlenin daha aktif olduğu sosyal medya platformlarında faaliyet göstermek ve paylaşımlar yapmak kurumunuzun hedef kitlesine en hızlı ve kestirme yoldan ulaşabilmesini sağlar.

Doğru Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Doğru sosyal medya stratejisi için sektör ve hedef kitle analizi yaparken, markanızın değeri, prestiji ve pazarlama stratejileri de önemlidir. Sosyal medya yönetimi günümüzün en önemli pazarlama stratejilerindendir. Bu sebeple kurumunuz için belirlenecek sosyal medya stratejisi hali hazırda var olan pazarlama stratejinizle bir bütünlük oluşturacak şekilde geliştirilmelidir.

Sosyal medya yönetiminde doğru stratejinin belirlenmesininden sonraki aşama bu stratejilerin uygulanması yani hesap yönetimidir. Bu aşamada  içerik yönetimi, diyalog yönetimi ve reklam yönetimi belirlediğiniz stratejinizi uygulamanızı ve aksiyon almanızı sağlayacak en önemli unsurlardır.

Hedef kitlenize ulaşmak için yapacağınız paylaşımların vermek istediğiniz mesajı en doğru şekilde ulaştırması için içerik yönetimi konusuna hassasiyet göstermelisiniz. Sosyal medya 7/24 canlı bir dünyadır ve bu dünyada aktif olabilmek için düzenli paylaşımlarda bulunmalısınız. Yapacağınız paylaşımların niceliği kadar niteliği de önemlidir. Doğru sosyal medya yönetimi için paylaşımlarınızın hitap ettiğiniz hedef kitleye ulaşması yeterli değildir, aynı zamanda marka imajınızı ve kurumsal kimliğinizi de temsil etmesi gerekmektedir. Bu sebeple, yaratıcı, kaliteli ve görsel/yazılı içerikleri organik olan paylaşımlara ihtiyacınız vardır. 

Sosyal medya paylaşımlarınızın hedef kitlenize ulaşmasını takiben dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri diyalog yönetimidir. Diyalog yönetimi bir anlamda kurumunuzun müşteri ilişkileri yönetimidir. Potansiyel müşterilerinizle sosyal medya üzerinden sürdürülebilir bir ilişki kurabilmek içn markanızın ve kurumsal kimliğinizin değerleriyle uyumlu bir üslup geliştirmeli ve hedef kitlenize doğru şekilde hitap etmeniz gerekmektedir. 

Sosyal medya stratejilerinizi en aktif ve etkili uygulayabileceğiniz alan sosyal medya reklamlarıdır. Doğru reklam yönetimi stratejileri sayesinde, ürettiğiniz organik içeriğiniz veri akışının son derece hızlı olduğu sosyal medya mecralarında kaybolmaz, emekleriniz boşa gitmez. Bu anlamda, reklam yönetimi sosyal medya yönetiminin anahtarıdır. Sosyal medya reklamları kurumlar için ekstra maliyet gibi gözükse de, geleneksel medya yöntemlerine kıyasla daha ekonomik ve geri dönüşünü daha hızlı alabildiğiniz bir yatırımdır.

Sosyal Medya Yönetim Analizi

Sosyal medya yönetiminde paylaşımların analizini yapmak ve uygulanan sosyal medya stratejisinin etkilerini takip etmek bu hizmetin kurumunuza nasıl katkı sağladığını anlamak adına önemlidir. Bu aşamada yapılan paylaşımların ayrıntılı analizi yapılmalı, müşteri yorumları, geri bildirimler ve şikayetler dikkate alınmalıdır. Bu analizler sonucunda belirlenen sosyal medya yönetim stratejisi, kurumunuzun hedeflerini karşılamada yetersiz kalıyorsa değiştirilmeli, hedefler doğrultusunda olumlu sonuç veriyorsa geliştirilmeli ve etki alanının arttırılması hedeflenmelidir.