Skip to main content

Son Güncelleme: 11 Şubat 2023

Sosyal Medya Görsel Ölçüleri

Sosyal Medya Görsel Ölçüleri – Bir marka tanıtımı için, video, haber güncelleme veya hatta bir meme olsun, görsel içerikler sosyal medya ortamını yönetir duruma gelmiştir. Artık markanızı sosyal medya görselleri ve videoları aracılığıyla etkin bir şekilde tanıtmak kaçınılmaz olmuştur. Bu nedenle her yıl derleyip sunduğum Sosyal Medya Görsel Ölçüleri ‘ni artık kalıcı olarak sürekli güncel şekilde sizlerle paylaşacağım. Çoğu platformu inceliyoruz özel bir talebiniz olursa yorum atabilir ya da canlı destekten yazabilirsiniz. Ya da Sosyal Medya Hizmetlerini ziyaret edebilirsiniz.

sosyal medya görsel ölçüleri

Platforma Göre Sosyal Medya Görsel Ölçüleri

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2023

Sosyal Medya Görsel Ölçüleri 2023

Aşağıdaki bağlantılar ağ başına belirli sosyal medya görsel boyutlarına gitmenizi kolaylaştıracak:

Facebook Görsel Boyutları Ölçüleri

Aylık 1,18 milyar aktif kullanıcısı olan Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağıdır. Kötü bir resim seçeneği, bu devasa kullanıcı tabanına ilgi duyma ve bu büyük kullanıcı tabanına girme ve tamamen göz ardı edilme farkını ortaya çıkarabilir.

Fotoğraflarınızı seçerken hatırlanması gereken şey, kişisel zaman çizelgenizde işlerin nasıl görüntüleneceği ve bir kullanıcının haber akışında işlerin nasıl görüntüleneceği arasında bir fark olduğudur. Görüntüleyenlerin çoğunluğunun resminizi görmesini istediğiniz yere göre boyutları seçtiğinizden emin olun.

Profil Fotoğrafı: 180 x 180 (Masaüstünde 170 x 170 pixel)

sosyal medya görsel ölçüleri

Bu görsel sizi Facebook’ta markanızı veya markanızı temsil eden fotoğraf olacak. Bu, zaman çizelgenizde görünen kapak fotoğrafınızın üzerine yerleştirilmiş kare fotoğraftır. Profil resminiz ayrıca başka duvarlara mesaj gönderdiğinizde, yayınlara yorum yaptığınızda veya arandığınızda görünecektir.

Görüntü Kuralları

 • En az 180 x 180 piksel olmalıdır.
 • Fotoğraf sayfada masaüstünde 170 x 170 piksel, akıllı telefonlarda 128 x 128 ve çoğu özellikli telefonda 36 x 36 olarak görünecektir.
 • Profil resimleri soldan 16 piksel ve masaüstünüzde kapak fotoğrafınızın üstünden 176 pikseldir.
 • Profil resimleri akıllı telefonlarda soldan 24 piksel, alttan 24 piksel ve kapak fotoğrafınızın üstünden 196 pikseldir.
 • Facebook’ta ayrıca bazı alanlarda 32 x 32 piksel boyutunda fotoğrafınızın küçük resmi görünecektir.

İşletme Sayfası Profil Fotoğrafı Boyutu: 180 x 180 (Masaüstü 170×170 piksel)

 

sosyal medya görsel ölçüleri facebook

Facebook kısa süre önce İşletme Sayfaları’nın, ekranın sol tarafında görünmesi için Profil resmini değiştirdi. Yeni görünüm, Facebook İşletme Sayfalarının kişisel hesaplar arasında öne çıkmasına yardımcı oluyor. Ancak, boyutlar aynıdır, ancak fotoğraf sayfada biraz farklı görünüyor..

Görüntü Kuralları

 • En az 180 x 180 piksel olmalıdır.
 • Fotoğraf sayfada masaüstünde 170 x 170 piksel, akıllı telefonlarda 128 x 128 ve çoğu özellikli telefonda 36 x 36 olarak görünecektir.
 • Facebook’ta ayrıca bazı alanlarda 32 x 32 piksel boyutunda fotoğrafınızın küçük resmi görünecektir.
 • İşletme Sayfası görüntüleri bir kareye sığacak şekilde kırpılır.

Kapak Fotoğrafı Ölçüsü: 820 x 312

 

facebook kapak fotoğrafı görsel ölçüsü

Facebook kapak fotoğrafınız yalnızca Facebook zaman çizelgenizde görünür, ancak profil resminden çok daha büyüktür, bu size yaratıcı bir şey seçmeniz için daha fazla özgürlük verir. Profil resminiz, bir resminiz veya bir marka logosu için iyi bir seçim olabilirse, bu alanı size bir birey veya marka olarak daha iyi tanıtan bir şey yüklemek için kullanın.

Görüntü Kuralları

 • Sayfada 820 x 312 piksel belirir. Daha az olan her şey gerilir.
 • Minimum 400 x 150 piksel boyutunda.
 • Masaüstünde 820 x 312 piksel, akıllı telefonlarda 640 x 360 piksel görüntüler.
 • En iyi sonuçları elde etmek için 100 KB’den küçük bir sRGB JPG dosyası yükleyin.
 • Logo veya metin içeren görüntüler en iyi PNG dosyası olabilir.
 • İşletme Sayfası boyutları tam olarak kişisel hesaplarla aynıdır.

Facebook Kapak Görseli Boyutu 2023

Facebook kapak resmi mobil boyutu aslında normal kapak boyutuyla aynı ancak güvenli alanlara göre tasarım yapmanız gerekiyor o nedenle aşağıdaki görsel üzerinden çalışmanızı yapabilirsiniz. Facebook kapak fotoğrafı için PSD şablon ekledim indirip kullanabilirsiniz. Facebook mobil kapak fotoğrafını yaptıktan sonra kendi profilimde test edilmiş görüntülerini de ekledim görebilirsiniz.

Yeni Facebook kapak resmi boyutu:

 • 940 x 348 piksel
 • Video kapak için de aynı orada kullanabilirsiniz. Aynı oranda pixeli büyütebilirsiniz, yüklendiğinde oraya oturacaktır.

2022 facebook kapak boyutu mobil masaüstü

Facebook Kapak Görsel Boyutu 2023 Mobil Uyumlu

Facebook kapak resmi hazır şablon indir

Facebook Paylaşım Görsel Boyutu: 1,200 x 630

 

facebook paylaşım görsel boyutu

Paylaşılan bir görüntü Facebook’ta paylaşmanın en yaygın biçimlerinden biridir. Bu görüntüler her zaman zaman çizelgenizde görünecek ve ideal olarak, takipçilerinizin Haber Beslemelerinin çoğunda gösterilecektir – organik erişimdeki düşüşle birlikte, herkesin gönderinizi görmesi pek olası değildir. Görüntünüzle ne kadar çok insan ilgilenirse, takipçilerinizin ve takipçilerinin bu etkinliği görmesi o kadar olasıdır..

Görüntü Kuralları

 • Önerilen 1200 x 630 piksel boyutunda.
 • Zaman Tünelinde en fazla 470 piksel genişliğinde görünecektir (en çok 1: 1 olacak şekilde ölçeklenecektir).
 • Sayfada en fazla 504 piksel genişliğinde görünecektir (en fazla 1: 1 olacak şekilde ölçeklenecektir).

Facebook Link Paylaşım Görsel Boyutu: 1,200 x 628

facebook link paylaşım görsel boyutu ölçüsü

Facebook seçeneklerinizde başka bir harika araç, bir bağlantıyı paylaşabilmek. Paylaşılan bir resmi yayınlamaya çok benzer, ancak çalışmanız için size daha fazla alan sağlar. Solda küçük kare görüntülü ve sağda metinli veya altta metinli daha büyük dikdörtgen görüntülü paylaşılan bir bağlantı oluşturmayı seçebilirsiniz.

Görüntü Kuralları

 • 1.200 x 628 piksel önerilen yükleme boyutu.
 • Kare Fotoğraf: Beslemede minimum 154 x 154 piksel.
 • Kare Fotoğraf: Sayfada en az 116 x 116.
 • Dikdörtgen Fotoğraf: Beslemede en az 470 x 246 piksel.
 • Dikdörtgen Fotoğraf: Sayfada en az 484 x 252.
 • Facebook, fotoğrafları minimum boyutlarda ölçeklendirir. Daha iyi sonuçlar için, görüntü çözünürlüğünü minimum boyutla aynı ölçekte artırın.

Facebook Öne Çıkarılan Görsel Boyutu: 1,200 x 717

 

facebook öne çıkarılan görsel boyutu

Vurgulanmış bir görüntü oluşturmak için harika bir yer. Bu resim kişisel zaman çizelgenizde barındırılacak, ancak paylaşılan bir bağlantı veya resimden çok daha fazla yer kaplayacak, bu yüzden sizi ayakta tutan zaferleri kutlamak için iyi bir yer!

Görüntü Kuralları

 • Sayfanızda 843 x 504 piksel görünecektir.
 • Daha iyi kalite için o ölçekte daha yüksek bir çözünürlük seçin.

Facebook Etkinlik Görsel Boyutu: 1920 x 1080

 

facebook etkinlik görsel boyutu

Facebook Etkinlikleri, kullanıcıların dikkatini çekmeye ve Facebook’taki gürültüyü azaltmaya yardımcı olur. Hatırlatıcılar kitlenize gönderilir ve daha iyi bir görüntüye sahip iyi bir alana sahip olmak önemlidir. Facebook Etkinliği kapak fotoğrafı için doğru boyutlara sahip olduğunuzdan emin olun.

Görüntü Kuralları

 • Facebook minimum boyuta inecek: 470 × 174

Tüm bunlar işinizi görmediyse, Facebook için resim boyutları hakkında daha fazla bilgi edinin, Facebook Yardım Merkezini ziyaret edin.

Twitter Görsel Boyutları Ölçüleri

Twitter Sosyal Medya Görsel Ölçüleri – Logosunun seni aldatmasına izin verme – Twitter sadece kuşlar için değil. Aslında, aylık 313 milyon aktif kullanıcısı olan Twitter, müşterilerinizin markanızı tanıtmak için en sık kullanacağı sosyal medya ağlarından biridir. Ve son zamanlarda, Twitter genel düzeninde bazı büyük değişiklikler yaptı.

Twitter Profil Fotoğrafı Boyutu: 400 x 400 (Görünür 200 x 200)

sosyal medya görsel ölçüleri twitter

Twitter profil fotoğrafınız sizi veya markanızı ağda temsil eden ana resimdir. Site genelinde çok sayıda insan tarafından çok sayıda yerde görüleceği için en yüksek kalitede olduğundan emin olun. İşte profil fotoğrafınızın sitede görüneceği yerler.

Sayfanızda: Profil resminizin en büyük görüntüsü ana sayfanızdadır ve takipçileriniz ve sayfanıza gelen kişiler tarafından görülebilir.

Yayın İçi: Profil resminizin daha küçük bir sürümü, her Tweet’lediğinizde takipçinin Twitter akışında görünür. Ayrıca, her Retweetlendiğinde takipçilerinin takipçilerinin akışında da görünür.

Takip Edilmesi Gerekenler: Profil resminiz, sayfanızın “Takip edilecekleri” kutusundaki bir bağlantının yanında da görünecek. Bu, doğrudan twitter akışınızın sağında bulunur. Burada tanınabilir bir görüntü seçin.

Görüntü Kuralları

 • Kare Görüntü 400 x 400 piksel önerilir.
 • Maksimum dosya boyutu 2 MB.
 • Görüntü türleri şunlardır: JPG, GIF veya PNG.

Twitter Kapak Fotoğrafı Boyutu: 1500 x 500

 

twitter kapak fotoğraf ölçüsü

Twitter kapak fotoğrafınız, Twitter profil sayfanızın en üstüne yayılan resimdir. Profil fotoğrafınızdan biraz daha büyük olduğundan, mümkün olan en yüksek çözünürlükte kaydettiğinizden emin olun. Çünkü bu resimde yaratıcı olmak için daha fazla yeriniz var ve ziyaretçilerinizin gördüğü ilk şey, muhtemelen büyüleyici bir şey olacak..

Görüntü Kuralları

 • Önerilen 1.500 x 500 piksel.
 • Maksimum 5 MB dosya boyutu.
 • Görüntü türleri şunlardır: JPG, GIF veya PNG.

Twitter Fotoğraf Paylaşım Boyutu: Minimum 440 x 220 (2:1 Ratio)

twitter görsel boyutu

Twitter kullanıcıları, Tweet’lerinden herhangi birine fotoğraf ekleyebilir. Neyse ki, Twitter artık Tweet limitinize göre karakter saymayacak şekilde güncellendi. Yüklenen fotoğraflar takipçilerinizin akışlarında ve takipçilerinin akışlarında görünecektir (Retweetlendi ise).

Twitter’ın, bir kullanıcının akışına uyması için fotoğrafınızı daha küçük bir sürüme daraltabileceğini unutmayın. Twitter’ın, görüntünün genişliğini minimum gereksinimlere uyacak şekilde ayarlayarak takipçilerinin görmesini istediğiniz kısmının görüntülendiğinden emin olun. Ayrıca, içeriğinizi yatay olarak ortalayın, böylece görüntünün en önemli öğeleri daraltılmış sürümde görülebilir.

Görüntü Kuralları

 • Görünmesi için minimum 440 x 220 piksel (2: 1 oranı) genişletilmiş.
 • Aynı anda 4 görüntü ekleyip tweet atabilirsiniz.
 • Twitter iOS veya Android uygulamasından tweetliyorsanız görüntüleri düzenleyebilir.
 • Görünecek maksimum genişletilmiş 1024 x 512 piksel.
 • Akışta, masaüstünde 506 x 253 piksel boyutunda daraltılmış.
 • Fotoğraflar için maksimum 5 MB, mobil cihazlarda hareketli GIF’ler için 5 MB ve web’de 15 MB boyutunda.

instagram Görsel Boyutları Ölçüleri

Instagram, 600 milyondan fazla kullanıcısı olan en popüler fotoğraf paylaşım sosyal ağlarından biridir. Görsel yaratıcılığınızı sergilemek için en iyi yer.

Instagram Profil Fotoğrafı Ölçüsü: 110 x 110

instagram görsel boyutları

Instagram görsellere dayanır ve bu, bu görüntü boyutu kurallarına uymanın ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi olmalıdır. Profil resminizin tanınabilir olduğundan emin olun, böylece kullanıcılar sizi arama veya keşif yoluyla daha kolay bulabilirler.

Görüntü Kuralları

 • Profilinizde 110 x 110 piksel değerinde görünün.
 • Kare fotoğraf: En boy oranının 1: 1 olduğundan emin olun.

Instagram Görsel Boyutu: 1080 x 1080

sosyal medya görsel ölçüleri instagram

Instagram, takipçilerinizin yayınında sunulan resimler ve videolar ile ilgilidir. Aslında, yerel uygulamadan alındığında Instagram yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sağlayabilir ama başka bir cihazdan bir fotoğraf veya video yüklemeye karar verdiyseniz, çözünürlük çok daha düşük olacaktır.

Görüntü Kuralları

 • Instagram görüntülerinin boyutu 1080 x 1080 piksele yükseltildi.
 • Instagram hala bu fotoğrafları 612 x 612 piksele kadar ölçeklendiriyor.
 • Akışta 510 x 510 piksel boyutunda görünür.
 • Kare veya dikdörtgen fotoğraflar: en boy oranını 1.91: 1 ile 4: 5 oranında tuttuğunuzdan emin olun.
 • Portre (4: 5) fotoğraflar için önerilen boyutlar 1080 x 1350 pikseldir.
 • Daha küçük özellikli başlık görüntüleri 204 x 204 piksel ve daha geniş özellikli başlık görüntüleri 409 x 409 piksel olarak görünür.

Instagram Hikaye Story Görsel Boyutu: 1080 x 1920

 

instagram hikaye görsel boyutu

Günlük 300 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram Hikayeleri, uygulamada popüler bir görsel kaynağıdır. Yayınlanacak hem video hem de resim seçenekleri var. Bu özellik geçici olsa da, kendi içeriğinizi yüklemek mümkündür.

Görüntü Kuralları

 • Önerilen çözünürlük 1080 x 1920’dir.
 • Minimum çözünürlük 600 x 1067.
 • En boy oranı 9:16.
 • Maksimum dosya boyutu 4 GB’dır.

Linkedin Görsel Boyutları Ölçüleri

467 milyon kayıtlı kullanıcısı olan LinkedIn, dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. Diğer sosyal ağların trafiğin ve müşterilerin iyi itici güçleri olabileceği yerlerde, LinkedIn, büyük çalışanlar elde etmek ve diğer endüstri liderleriyle bağlantı kurmak için mükemmel bir yerdir.

Linkedin Kişisel Profil Fotoğrafı Ölçüsü: 400 x 400

linkedin görsel boyutları ölçüleri

LinkedIn kişisel profiller için yeni bir düzen kullanmaya başladı ve kutu logosunu şirket sayfalarıyla birlikte tuttu. Ancak, LinkedIn için kişisel profil boyutları çok basittir. Bu, sizi kişisel profilinizde temsil eden ana görüntüdür. Bu yüzden, birileri hızlı bilgi almak için profilinize bakmaya başladığında, bu sizi temsil eden en belirgin görüntüdür. Boyutun doğru olması önemlidir.

Görüntü Kuralları

 • 400 x 400 ve 20,000 x 20,000 piksel arasında önerilir
 • Minimum 200 x 200 piksel
 • Maksimum dosya boyutu 10 MB.
 • Görüntü türleri arasında JPG, GIF veya PNG bulunur.

Linkedin Kişisel Kapak Fotoğrafı Görsel Ölçüsü: 1584 x 396

sosyal medya görsel ölçüleri linkedinLinkedIn’in arka plan resmi, kişisel profiliniz için daha yeni bir özelliktir. Bu boşluğa gerçekten uyan bir şey bulmak biraz zor, ama doğru yaparsan profilin harika gözükecek.

Görüntü Kuralları

 • 1584 x 396 piksel arasında önerilir
 • Maksimum dosya boyutu 4 MB.
 • Görüntü türleri şunlardır:  JPG, GIF veya PNG.

Linkedin Şirket Logo Ölçüsü: 300 x 300

linkedin şirket logosu boyutuLinkedIn’e yüklemeniz gereken iki marka logosundan biri standart şirket logosu. Bu ikisi arasında daha büyük ve LinkedIn ana sayfanızda marka adınızın hemen yanında görünecek. Bu görüntü aynı zamanda “Takip etmek isteyebileceğiniz şirketler” bölümünde de yer almaktadır. Fotoğraf ne kadar cazip olursa, takipçileri o kadar kazanır.

Görüntü Kuralları

 • Tavsiye edilen 300 x 300 piksel.
 • Minimum 300 x 300 piksel.
 • Maksimum 4 MB (Kare düzeni).
 • Görüntü türleri şunlardır: PNG, JPG veya GIF.

Linkedin Şirket Kapak Fotoğraf Ölçüsü: 1536 x 768

linkedin şirket kapak fotoğrafı ölçüsü boyutu

Kişisel arka plan görüntüsünün aksine, şirket veya standart işletme arka plan görüntüsü sayfanın tamamını kapsar. Resim, kişisel boyutlardan çok daha büyük görünerek işletmelere biraz daha fazla alan kazandırıyor.

Görüntü Kuralları

 • 1536 x 768 piksel arasında önerilir.
 • Minimum boyut 1192 x 220.
 • Maksimum 4 MB.
 • 1400 x 425 piksel olarak görünür.
 • Görüntü türleri şunlardır: PNG, JPG veya GIF.

Linkedin Banner Paylaşım Boyutları (Şirket Sayfasında): 646 x 220

linkedin görsel boyutları ölçüsü

Bannerlar, LinkedIn’de kullanabileceğiniz en yeni ve en belirgin görüntülerden biridir. Bir kullanıcı markanızın ana sayfasını ziyaret ettiğinde bu resim belirir. Bu resim ana sayfanızda bulunduğundan, ziyaretçilerin markanızı aktif olarak araması olasıdır, bu nedenle bu fırsatı harika bir resim ile çekmek için kullanın.

Görüntü Kuralları

 • En az 646 x 220 piksel.
 • Maksimum 2 MB.
 • Görüntü türleri şunlardır: PNG, JPG veya GIF.

Linkedin Görsel Paylaşım Boyutları: 1104 x 736

linkedin paylaşım boyutları

Bu boyut, bir fotoğraf veya bir resim ile bağlantısını blog gönderisine veya makalesine paylaşan LinkedIn gönderileri için işe yarar. Yalnızca bir fotoğrafı paylaşıyorsanız, tercih ederseniz maksimum boyut için biraz daha alanınız olur.

Görüntü Kuralları

 • Resimler veya bağlantılar için önerilen boyut: 1104 x 736 piksel
 • 552 x 289 piksellerde görünür
 • Yalnızca paylaşılan görüntüler için maksimum boyut: 1104 x 736
 • Görüntü türleri şunlardır: JPNG, JPG veya GIF.
 • Resim, önerilen boyutlarımız izlendikten sonra mobilde biraz dikey olarak belirir.

Pinterest Görsel Boyutları Ölçüleri

Pinterest, sitenize yönlendirme trafiği çekmek için harika bir sosyal araç olabilir. Bunun nedeni, Pinterest sayfalarının %90’ının harici bağlantılar olmasıdır.

Pinterest sayfanızı düzenli olarak optimize ettiğinizden ve panolarınız ve pinler için uygun görüntü boyutlarını kullandığınızdan emin olmanız çok önemlidir.

Pinterest Profil Fotoğrafı Ölçüsü: 165 x 165

pinterest profil resmi boyutu

Pinterest hesabınızı oluştururken Facebook, Twitter veya e-posta kullanarak bunu yapabilirsiniz. Facebook veya Twitter’ı seçerseniz, Pinterest orada ayarladığınız profil resmini çeker.

E-posta kullanıyorsanız veya farklı bir fotoğraf kullanmayı tercih ediyorsanız, bunu da yapabilirsiniz: kare bir fotoğraf yükleyin (daha büyük olan daha iyi) ve Pinterest sığacak şekilde yeniden boyutlandırır. Diğer sosyal siteler gibi Pinterest’teki profil resminiz de size veya markanıza yakın bir şey olmalıdır.

Görüntü Kuralları

 • Ana sayfada 165 x 165 piksel görünüyor.
 • Pinterest’in geri kalanında 32 x 32 piksel görünür.
 • En fazla 10 MB (daha büyük bir şey yüklememe izin vermez).
 • Görüntü türleri şunları içerir: Profil resimleri için JPG ve PNG.

Pinterest Görsel Boyutu:

pinterest görsel boyutuPanonuza bir Pin eklerken, Pinterest’in görüntünün genişliğine bir sınır koyduğunu, ancak uzunluğa bir sınır koymadığını unutmayın. Bu size kare veya daha uzun olacak şekilde ölçeklendirilecek bir fotoğraf ekleme fırsatı verir. Büyük resimleri oluşturduğunuzdan emin olun, çünkü daha fazla değer katarlar.

Görüntü Kuralları

 • Ana sayfadaki pinler 236 piksel olarak görünür (yükseklik ölçeklidir).
 • Karttaki pinler 236 piksel olarak görünür (yükseklik ölçeklendirilir).
 • Genişletilmiş pinler minimum 600 piksel genişliğe sahiptir (yükseklik ölçeklendirilir).
 • 2:3 ile 1:3,5 resim en boy oranının kullanılması önerilir

Pinterest Pano Görsel Boyutu:

pinterest 2020 görsel boyutu

Pano oluşturmak Pinterest’te yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Boyut ölçütlerine tam olarak uyan bir görüntü kullandığınızdan emin olmanız önemlidir. Yalnızca kitlenize cazip gelen bir fotoğraf seçmekle kalmaz, aynı zamanda o panoyla alakalı olan bir fotoğraf seçmek de önemlidir.

Görüntü Kuralları

 • 222 x 150 piksel (büyük küçük resim)
 • 55 x 55 (daha küçük resim)

Pinterest Yardım Merkezi‘nde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Youtube Görsel Boyutu

YouTube’un her ay 2 milyardan fazla benzersiz kullanıcısı vardır ve yüz milyonlarca cihazda kullanılabilir. 1 milyondan fazla marka, YouTube’un hayran kitlelerine ulaşmak için harika bir fırsat olduğunu şimdiden fark etti.

Youtube Kanal Profil Fotoğrafı Ölçüsü: 800 x 800

YouTube farklı profil resmi kenarlıkları seçmenize olanak tanır, ancak boyutlar aynı kalır. Kenarlığınızı seçmeden önce YouTube’unuzda bir profil resmi oluşturulduğundan emin olun.

Görüntü Kuralları

 • 800 x 800 piksel önerilir.
 • 98 x 98 piksel olarak görüntülenir.
 • Görüntü türleri: JPG, GIF, BMP veya PNG.

Youtube Kapak Resmi Boyutu:

youtube kanal kapak resmi boyutu

YouTube kanalınızı bir “kanal resmi” ile renklendirin. Kullanıcılar YouTube videolarınızı kanalınıza tıkladıklarında, bazı çekici resimler sayfanızda daha uzun süre kalmaya ve videolarınızı daha fazla izlemeye ikna edebilir.

Youtube kapak boyutu kuralları: 

Görüntü Kuralları

 • Önerilen 2560 x 1440 piksel.
 • Mobil ve web için güvenli alan (metin ve logo kırpma olmadan) 1546 x 423 piksel.
 • Maksimum dosya boyutu: 4 MB.
 • Görüntü türleri: JPG, GIF, BMP veya PNG.

Farklı Cihazlarda

Kullanıcıların YouTube’da akış gerçekleştirebileceği birçok farklı platform ve cihaz vardır, bu nedenle markanızın her biri için optimize edilmiş bir fotoğrafa sahip olması önemlidir.

Ekran Boyutları

 • Tablet ekranı: 1.855 x 423.
 • Mobil ekran: 1,546 x 423.
 • TV ekranı: 2,560 x 1,440.
 • Masaüstü: 2,560 x 423 (1,546 x 423 piksel her zaman görünür). Esnek Alan (görülebilir):
  Güvenli alanın solunda 507 piksel ve sağda 507 piksel.

Youtube Video Boyutu: 1280 x 720 (Minimum HD)

youtube video boyutları

İçeriğinizi YouTube’a yüklemek, sitede varlığınızı oluşturmanın en önemli bölümlerinden biridir. Videolar, görüntüleyenlere kişi olarak sizinle ilgili bir şey söyleyebilir veya işletmenizin sunabileceği bir şey gösterebilir.

Video Boyut Kuralları

Sosyal medya görsel ölçüleri umarım işinize yaramıştır. İlginize teşekkürler.

One Comment

 • ilkay dedi ki:

  aradığım en güncel bilgiye ulaşabildim sayenizde çok teşekkür ederim…