Skip to main content

Portfolyo Örnekleri

portfolyo örnekleri

Portolyo Örnekleri

Kişisel portfolyo tasarımının iş başvurularında ve yüksek lisans vb. akademik başvurlarda önemi çok büyüktür. Özellikle görsel sanatlarla ilgili kişilerde portfolyo örnekleri görmek isteyen alanlarda işlerinizi en iyi şekilde göstermeniz gereken bir portfolyo hazırlamanız gerekmektedir.

Portfolyo örnekleri nde size hangi portfolyo tasarımının uygun olduğuna nasıl karar verebilirsiniz? Yaptığınız işe en uygun dili belirlemeniz çok önemli. Örneğin mimarsanız, soyut mimari ögeler üzerine düşünebilirsiniz ya da grafik tasarımcısınız diyelim renklerle ilgili kompozisyonlar planlayabilirsiniz. Klasik cv örnekleri gibi word dökümanında cv göndermek, e-posta içine “buyrun portfolyom bu linkte bakın” demek karşı taraf için pek de güvenli olmayan bir iletişim şekli.

Seçtiğim ve sürekli güncellediğim portfolyo örnekleri aşağıdadır inceleyebilirsiniz ilham verir.

portfolyo kapak örnekleri

Portfolyo Kapak Tasarım Örnekleri

Kapak Tasarımı

Kapak portfolyo tasarımı için çok önemli. Portfolyonuzu inceleyen kişinin dikkatini çekmek ve fark yaratmak için ilk adım burası.

Portfolyo kapak tasarımınız işinizi ve mesleğinize uygun olmalı. Daha sonra kapakta kullandığınız dili portfolyonun iç sayfalarına da yansıtmanız ve bir dil bütünlüğü sağlamanız gerekmekte.

Kişisel Portfolyo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Kendinize özel yeteneklerinizi, eğitim bilgilerinizi, yabancı dil seviyenizi, hobilerinizi, sertifika ve iletişim bilgilerinizi sıkıcı olmayan net bir tasarımla portfolyonun ön kısımlarında göstermenizi tavsiye ederim. İnceleyen kişinin önce sizi tanıması sonra işlerinizi görmesi daha iyi olacaktır.

Devamında, portfolyonuz çok sayfalı ise bir index hazırlayabilirsiniz, hangi sayfada portfolyoda ne var bu sayede gösterebilirsiniz. Sonrasında ise ilk başta kafanızda tasarladığınız şablonu portfolyonuza uygulamaya başlayabilirsiniz. Örneğin keskin çizgiler tercih ediyorsanız diğer sayfalar da buna uygun olmalı. Portfolyonuzda kullanacağınız renkleri de renk paleti oluşturup öncesinde karara bağlamak işinizi kolaylaştıracaktır.

Bir de tasarımlarınıza başlamadan önce en yeni tasarım trendlerini takip etmeyi unutmayın, başka portfolyo örnekleri ni inceleyip daha iyisini yapmaya çalışabilirsiniz. Bunun için Pinterest , Behance , Dribble ziyaret edebileceğiniz internet siteleri olabilir. Portfolyo örnekleri

portfolyo tasarım örnekleri

Portfolyo Tasarımı İstiyorsanız

Eğer size portfolyo tasarlamamı istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz