Skip to main content
Youtube Kanal Tasarımı

Youtube Kanal Tanıtımı

youtube kanal tanıtımı tasarımı logo

Youtuber’lar, youtube kanal tanıtımı ve tasarımı artık çok önemli! Kanalınızın profesyonel ve günümüz trendlerine uygun şekilde olması için size en iyi görsel ve hareketli tasarımları sunuyorum.

Youtube Kanal Logosu

Youtube kanal tanıtımı en önemli ayağında öncelikle trendlere ve animasyona uygun bir logo tasarımına ihtiyacınız var. Youtube kanalınızın kategorisine göre oluşturulacak renk paleti ve kurumsal kimlik izleyicileriniz aklında yer edecek ve farkında olmadan sizi hatırlamasını sağlayacak en önemli faktörlerden biridir. Amatör duran her kanal içeriği ne kadar iyi olursa olsun bilinçaltında marka etkisi yaratmayacaktır.

Youtube Kanal Tanıtım Videosu

Youtube Kanal Tanıtım Videosu kanalınızın fragmanı gibidir. Kısa ve etkileyici olmasının yanı sıra en iyi görüntülerle profesyonel bir şekilde sizi iyi tanıtmalıdır. Video yapmak için birçok uygulama olması amatör çalışmalar için yeterli olabilir. Ancak profesyonel youtube kanal tanıtımı için fragmanların işi bilen kişiler tarafından oluşturulması kanalınıza artı değer katacaktır.

Youtube Kanal Tasarımı

Youtube kanal tasarımı marka bilinci oluşması açısından çok değerli. Bir haber kanalı ile yemek kanalının ya da sokak röportaj kanalının aynı tasarımlarla yayına girmesi mümkün değil. Haber içeriği ile yemek içeriği birbirinden çok farklıdır bu nedenle tasarımların da ona göre şekillendirilmesi gerek. Yemek kanalında iştah açıcı görseller ön planda iken ya da hızlı introlar önemliyken, haber kanalında başlık ve dikkat çekici merak uyandırıcı video ön görseli önemlidir.

Youtube Kanal İsimleri

Youtube Kanal İsimleri aslında en kritik konulardan biri, zor telaffuz edilen akılda kalıcı olmayan isim seçmekten kaçınmalısınız. “Bir kanal ismi İngilizce olmalıdır öyle çok çekici geliyor” kafası geride kaldı diye düşünüyorum. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa kelimesi Gamer Jack Nichol’dan çekici gelebilir iyi kullanıldığında. Önemli olan başlangıç seviyesinde olsanız bile marka imajı güçlü isimler seçmektir. Otomobil tanıtan bir kanala vip otomobil tanıtım gibi isimler koymayın! Bir de mutlaka slogan düşünün. Yemek tarifleri veren bir kanala örneğin; Elif Bacının Yemekleri, Elifin Mutfağı, Mutfakta Kaos gibi isimler verebilirsiniz. Her bir youtube kanal isminin tanıtım stratejisi farklıdır.

Youtube Kanal Tavsiyeleri

Youtube kanal tavsiyeleri için blog’ta yer alan youtube seo nasıl yapılır ve
youtube görsel boyutları sayfasını inceleyebilirsiniz.
Örnek yayında olan bir kanala göz atmak isterseniz eğer o da burada.

Youtube Kanal Tanıtım Kapak Tasarım Logo Tasarım ve Tanıtım Video Örnekleri

Youtube Intro 9 sn

Devrim Albayrak

Youtube Intro 6 sn

Tam Marifetli Matematik

Video Post 56 sn

TRT Fm Yol Manzaraları

Youtube Ads 15 sn

Maksimum Kitap

Youtube Intro 56 sn

Ves Turizm

Youtube Into 7 sn

5G Logo Aselsan

Youtube Kanalınız ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz grafik ve video hizmetlerine ihtiyacınız olduğunda ve/ veya marka imajınızın gelişim sürecinde istekleriniz doğrultusunda sizinle beraber adım adım çalışıyorum. Sizi en iyi şekilde yansıtacak renkleri, tasarımı ve marka imajı seçerek youtube kanalınızı istediğiniz şekilde tasarlıyor ve tüm süreçlerde yardımcı oluyorum. Şimdi bana ulaşabilir ya da canlı destekten yazabilirsiniz.