Emotion in Motion - Emre Alkaç
emotion in motion, emre alkaç, hareketli fotoğraflar, gif, gif nasıl yapılır, hacettepe hareket sergisi, emre alkaç sergi, hayatın anları, an ve an hayat, anı yakalamak,
16521
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16521,woocommerce-no-js,,columns-4,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Emotion in Motion

Category
Artwork, Photography
About This Project

 

Lütfen müzik ile tüketiniz. 

International Hacettepe Graphic Design Workshop

Emotion in Motion by Emre Alkaç

TEK KAREDE HAREKET / Fotoğraf

Çalıştay Başlığı: Tek Karede Hareket

Atölye Hocası: Dario Lehner

Konu: Fotoğraf

Amaç: Tek bir karede zaman ve hareketi sabitlemek bir çelişki gibi görünüyor. Çalıştay, basit tekniklerin harika, son derece canlı ve derin sonuçlar yaratmaya olanak sağlayacağını gösterecektir.

Açıklama: Tek Karede Hareket görsellerin içinde zaman ve hareketi nasıl gösterilebileceği ile ilgili farklı olanakları kavramaya imkan sağlar. Bunun için Edward Muybridge, Moholy-Nagy, David Hockney, Rineke Dijkstra,Moving Stills’in konuya ilişkin örnekleri ve çağdaş fotoğraf sanatı ile ilgili kısa bir genel bakış sunuşacaktır. Bu örnekler ile, farklı yaklaşımlar ve teknikler tartışılacaktır. Bu örneklere dayanarak, katılımcı küçük çalışma grupları içinde kendi deneyimleriyle bilgilerini derinleştirecektir.

……………………………………….

MOTION IN ONE SHOT / Photography

Title of the Workshop: Motion In One Shot

Teacher of the workshop: Dario Lehner

Subject: Photography

Purpose: To fix motion and time in a single shot seems like a contradiction. The workshop will show that simple techniques allow to create an awesome, highly vivid and contemplative output.
Description: Motion In One Shot provides an insight into the different possibilities how to display time and motion into images. For this a short overview of related examples by Edward Muybridge, Moholy-Nagy, David Hockney, Rineke Dijkstra,Moving Stills and contemporary photography will be given. By means of these examples different approaches and techniques will be discussed. Based on this the participant will find small working groups to deepen their knowledge in practical experience.

Hareket iyidir. Motion. 

Tek karenin hayatı anlatmakta çok yeterli olduğunun çok fazla kanıtı var. Ama daha etkili yollar da var. Unutmak istemediğiniz anları tek tek kare kare hatırlamak istemez misin? Hayalini öyle kurmaz mıyız zaten? Saniye saniye…

Emotion in Motion serisinde göstermeye çalıştığım durum bundan ibarettir. Eğlendiğim anların her bir karesini görmek istedim. Unutmamak istedim. Siz de unutmayın isterim. Hayatınızdaki her hareket sizin anlarınız. Her saniye değerli.