Skip to main content

Hacettepe Üniversitesi Ankara Grafik Tasarım Bölümü mezunu, 2008’den bu güne İletişim Tasarımı ile ilgileniyor tasarımlarımı bu yönde sürekli geliştiriyorum. Grafik tasarımın yanında, markalama, yazılım, web tasarım, reklam, sosyal medya, seo, audio ve video üzerine freelance grafik tasarım hizmeti sunuyorum.

“Bizim bi bu kadar da yerin altında var” tezinden yola çıkarak, bir ekip çalışmasıyla facebook, youtube, twitter,  instagram vb. sosyal medya alanlarda da reklam ve yönetim hizmetleri veriyorum.

Yeni bir logo ve marka için gelişim süreçlerinde sizinle beraber adım adım çalışıyor ve kurumsal kimlik oluşturuyorum. Renkleri, tasarımı sizi en iyi şekilde yansıtan tüm kurumsal kimlik ögelerini istediğini formatta teslim ediyor ve gerekli baskı süreçlerini takip ediyorum.

FREELANCE GRAFİK TASARIM 2017 FİYAT LİSTESİ 

 

2017 yılı grafik tasarım freelance ücretler projelerinize göre değişiklik gösterebilir. Sayfa başı şu ücret, broşür şu kadar vs gibi tasarım yapan ya da yaptıran kişiler nasıl fiyatı aynıysa tasarımı da aynıdır. 😉 Bu nedenle işinize göre fiyat biçilmesi en mantıklı tarafıdır, ayrıca pazarlık payınızda olabilir böylelikle. Freelance tasarımcı işlerinin gücüne göre ve referanslarına göre fiyat verebilir, çok iyi bir tasarımcıyla çalışmak işe yeni başlamış bir tasarımcıyla çalışmak arasında fark vardır. Yine de emsal olması için internetten derlenmiş fiyatları bulabileceğiniz bir sayfa hazırladım, az çok fikriniz olabilir. 2017 freelance grafik tasarım fiyat listesi

FREELANCE GRAFİK TASARIM NEDİR?

 

Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başlasa da dünyada geniş bir çalışan sayısına sahip iş koludur. Kelime anlamı “özgür savaşçı” anlamına gelen İngilizce kökenlidir. Freelance tasarımcı olmak, grafik tasarımcı, art director, müşteri temsilcisi, sekreter, officeboy, tahsilat vs. her iş kolunu tek başına takip etmektir. İnsan ilişkilerinde iyi, açgözlü olmamak ve disiplinli bir çalışma gerektirmektedir. Freelance grafik tasarım ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Freelance Tasarımcıyla Çalışmanın Avantajları

Bir ajansın herhangi bir web sitesi projesi için 3000-10000$ gibi fiyat teklifleri alırken, freelance tasarımcıdan bu fiyatların dörtte biri gibi bir ücretle karşılaşırsınız. Ayrıca ofiste sürekli grafik tasarımcı çalıştırmaktan ziyade ihtiyaç anında kiralamak her zaman daha kazançlıdır. Firmanız için kâr, bizim için yeni bir referans ve portfolyomuza yeni bir iş eklemek.

BRANDİNG / MARKALAMA

 

Markalarınızı geliştirmek için gerekli hizmetleri sağlıyor, sektörde diğer rakiplerinizden marka değeri açısından sıyrılmanızı sağlayacak görsel çalışmaları ve eksiklerinizi tespit edip düzeltiyorum. Ayrıca yeni bir marka için strateji belirleyip, kurumsal kimliğinizi baştan aşağı hazırlıyor eksiksiz bir şekilde sektöre emin adımlar atmanızı sağlıyorum. Marka sadece bir şirket logosu ya da antetli kağıt değildir. Kendinizi nasıl temsil ettiğinizdir, renklerinizle, kurduğunuz cümlelerle, misyonunuz ve vizyonunuz ile tam bir bütünlük içinde kendinizi hedef kitleye en iyi şekilde tanıtmak ve benimsetmektir.

SOSYAL MEDYA REKLAM VE BANNER TASARIMI

 

Firmanıza / şahsınıza ait sosyal medya hesaplarınızda uygun ölçülerde reklam görselleri ya da yönetimi yapabilir, gönderilerinizi daha çok kişinin görmesini sağlayabilirim. Gif reklamlar – paylaşımlar, facebook instagram reklamları, youtube reklamları ya da google adsense reklamları (görsel reklamlar) hizmetlerini alabilirsiniz. Ayrıca web sitenize ya da reklam vereceğiniz alanlar için tekil banner tasarımları da talep edebilirsiniz. Sektörde öncü bir çok firmaya yapılan örnekleri yan taraftan inceleyebilirsiniz.